AGOSTO foundation

.proMejto OSLAVILO na konci minulého roku 5 LET VÝROČÍ od oficiálního ZALOŽENÍ SPOLKU!
————-
Ale hlavně k nám Ježíšek zavítal už na podzim: náš spolek byl soukromou nadací AGOSTO foundation podpořen částkou 70.000 Kč!
Byli jsme vybráni s několika dalšími subjekty z celé České republiky. Je to pro nás ocenění naší dosavadní práce, ale zároveň také závazek, jak grant z programu Perpedes co nejlépe využít. Těšte se na naše nápady.
– – – – – – – –
Organizace AGOSTO foundation se zaměřuje na podporu a rozvoj společenských a kulturních programů a na budování trvalých vztahů napříč obory.
– – – – – – – –
A takto nás vidí náš podporovatel:
„Východočeský spolek ProMejto byl založen v roce 2014. Svými aktivitami vtahuje místní obyvatele do diskuzí nad tvorbou a ochranou kvalitního městského prostředí. Organizuje komentované procházky městem, debaty o umění ve veřejném prostoru nebo semináře o smyslu a možnostech koncepčního rozvoje města, na které zve zástupce současné umělecké scény a městské zastupitele. Kultivuje přirozené komunitní vazby sousedskými slavnostmi, při kterých ožívají ulice uměním, výtvarnými dílnami, autorským čtením a happeningy. Ve své programové nabídce uplatňuje progresivní přístupy a formy práce s veřejností a komunitou.“
– – – – – – – –
O programu:
Nadace ve svém grantovém programu Perpedes vyhledává takové iniciativy, které přispívají k užšímu propojení uměleckých a kulturních aktivit s životem různých sociálních vrstev a komunit v místním a regionálním měřítku. Zaměřuje se na posílení menších individuálních nebo občanských iniciativ vstupujících do mezioborové spolupráce v rámci současného umění a reflektujících společenské či environmentální souvislosti. Vaši iniciativu jsme nominovali interně sami na základě veřejně dostupných informací a dozorčí rada nadace, stejně jako externí komise, tuto podporu schválila.
Více informací o našem grantovém programu najdete zde:
https://agosto-foundation.org/…/vysledky-3-rocniku-grantove…

rs

Comments

comments

Napsat komentář